Unit Conditions
| Battery Health | N/A |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | With Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | N/A |
Vivo V20 SE 8/128GBPre-owned
Aquamarine Green| official| 128GB
৳15500 Tk
The Vivo V20 SE combines style and performance with a sleek 6.44-inch AMOLED display, Snapdragon 665 processor, and a 48 MP triple camera. It offers 8GB RAM, 128GB storage, and a 4100mAh battery with 33W fast charging, perfect for multitasking and photography enthusiasts.
Status :
Stock Available
Warranty :
7 days replacement guaranty 6 month service warranty
128GB
8GB
Region:official
specifications
| Display Size | 6.44 inches |
| Display Type | AMOLED |
| Display Resolution | 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio, ~409 ppi |
| Dimensions | 161 x 74.1 x 7.8 mm |
| Weight | 171 grams |
| SIM | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| OS | Android 10, Funtouch OS 11 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 665 (11 nm) |
| Network | GSM, HSPA, LTE |
| Memory | 128GB storage, 8GB RAM (microSDXC support) |
| Main Camera |
Triple: 48 MP (wide, f/1.8), 8 MP (ultrawide, f/2.2), 2 MP (depth, f/2.4); 4K video recording
|
| Selfie Camera |
32 MP (wide, f/2.0); 1080p video recording
|
| Sensors | Fingerprint (under display, optical), accelerometer, proximity, compass |
| Battery Info | 4100 mAh, 33W fast charging (62% in 30 min, advertised) |
| Other Features / Info | USB Type-C, 3.5mm headphone jack, AMOLED display for vibrant visuals |



